– Byliśmy w Karpaczu, w ten weekend będziemy na Polanie Jakuszyckiej, a w czasie kolejnych weekendów pojawimy się w Czarnej Górze, Zieleńcu i Świeradowie-Zdroju – mówi Marta Wróbel ze Starej Kopalni. Wałbrzyska atrakcja bierze udział w akcji Dolnośląska Zima przygotowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i na stokach w popularnych kurortach zaprasza do wizyty w górniczym, unikatowym w skali europejskiej obiekcie.
W najbliższy weekend akcja Dolnośląska Zima zagości na Polanie Jakuszyckiej. Tydzień później w Czarnej Górze, w pierwszy weekend lutego w Zieleńcu, a cała akcja zakończy się 10 i 11 lutego w Świeradowie-Zdroju. Stara Kopalnia pojawi się w każdej z tych lokalizacji i będzie zapraszać do siebie.
– Na stokach i trasach narciarskich pojawimy się z Gorącą Barbarą, czyli najlepszą korzenną herbatą, uwielbianą przez wałbrzyskich górników i turystów odwiedzających Starą Kopalnię. Gorącej Barbary na co dzień możecie się napić także w naszej Sztygarówce – mówi Marta Wróbel ze Starej Kopalni.
Turyści odwiedzający stoisko Starej Kopalni dowiedzą się tego, dlaczego warto przyjechać do pogórniczego kompleksu, jakie trasy turystyczne są przygotowane, jak wygląda zwiedzanie, dlaczego warto kupić bilet Explore Wałbrzych (wspólny bilet Zamku Książ, czy z jakich dodatkowych atrakcji w Wałbrzychu warto skorzystać, by spędzić w tym miejscu cały dzień.
Poza Starą Kopalnią w Szklarskiej Porębie, Czarnej Górze, Zieleńcu czy Świeradowie-Zdroju swoją ofertę w czasie akcji przygotowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zaprezentują także inne atrakcje. Pojawiają się między innymi serwujące regionalne potrawy Stawy Milickie, Miasto Kłodzko, Kolejkowo, Powiat Trzebnicki, Karkonoskie Tajemnice, Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Muzeum Karkonoskie, Zamek Czocha, Koleje Dolnośląskie, Huta Julia, DCS Polana Jakuszycka, Kopalnia Złota, Kopalnia Uranu, Jaskinia Niedźwiedzia, Twierdza Srebrna Góra, Kopalnia Niklu, Chryzoprazu i Opalu, Zamek Książ, Karkonosze – mam w sobie Ducha Gór, Time Gates, Zamek Grodziec, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.
Źródło: wok.walbrzych.pl
W dzierżoniowskim ratuszu w Oknie Artystycznym możemy podziwiać piękne, naturalne dekoracje dla domu i mieszkania. Wykonane z brzozowego drewna i soji świece oraz inne ozdoby to dzieła Julii Daroszewskiej i Pawła Paterka. A wszystko zaczęło się w czasie pandemii...
czytaj więcejOkno ratusza w Dzierżoniowie zakwitło! A to za sprawą przepięknych kompozycji kwiatowych i, pomimo że sztucznych, efekt naprawdę jest niesamowicie żywy. Stroik na każdą okazję potrafi stworzyć Pani Agnieszka Trytko, to właśnie jej prace prezentowane są obecnie w "oknie artystycznym".
czytaj więcejTym razem w Oknie Artystycznym Dzierżoniowskiego Ratusza można podziwiać prace pana Jerzego Kukulskiego - głównie obrazy przedstawiające pejzaże.
czytaj więcejWałbrzyski Ośrodek Kultury będzie gościł w lutym wyjątkowego artystę - Pawła Basińskiego. Malarz zainspirowany ludzką twarzą zaprezentuje na wystawie swoje dzieła o tej własnie tematyce. Wystawa jego obrazów będzie dostępna do pierwszego marca, a wernisaż odbędzie się 16 lutego o godz. 18:00 w galerii „Na Piętrze” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni. Wstęp bezpłatny.
czytaj więcejMieszkanka Pieszyc zajęła I miejsce w Konkursie na Profesjonalnego Pracownika Poczty Polskiej S.A. w kategorii Obsługa Klienta. Pani Anna Majcherkiewicz pracuje w Urzędzie Pocztowym w Pieszycach jako specjalistka do spraw obsługi klienta. Jak wyglądał konkurs?
czytaj więcej